wtorek, 29 listopada 2016

Przeniosłam się na www.brylantina.blogspot.com! Serum multifunkcyjne do włosów Floslek

UWAGA!
Zauważyłam, iż większość z Was, która korzysta z komórek nie ma możliwości przekierowania bloga Kraina Kosmetyków na www.brylantina.blogspot.com
Zmieniłam nazwę oraz adres bloga na Brylantinę.
Proszę Was, abyście zaobserwowali Brylantinę, a odobserwowali Krainę Kosmetyków. :)

___________________________________

Witajcie kosmetykoholicy! <3
...chyba mogę Was tak nazywać, bo czytacie kosmetyczny post. Dzisiaj opowiem o serum multifunkcyjnym do włosów ElestaBion R, Floslek, które bardzo przypadło mi do gustu. Stało się to dzięki box-owi "Dookoła włosów" od Only You!
Co sprawiło, że zakochałam się w silikonach, które chronią nasze włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi? Czytajcie dalej...
Produkt posiada bardzo, ale to bardzo praktyczne opakowanie. W dodatku, jest ono tak małe i poręczne, że nawet na spokojnie zmieści się w każdej kosmetyczce podróżnej. Pompka, która pozwala nam pobrać odpowiednią ilość produktu to raj. Konsystencja serum jest średnio gęsta i bezbarwna. Na moje długie włosy wystarczają dwie pompki, aby pokryć końcówki włosów oraz lekko rozprowadzić ku górze. Należy pamiętać, że omijamy skalp i bezpiecznie jest nie stosować serum w odstępie 3-4 cm od skóry głowy. Ach, zapomniałabym o zapachu, który jest niezwykle delikatny i ciężko jest określić, co on mógłby przypominać...
Po rozprowadzeniu serum, w szczególności zwróciłam uwagę na lekkość oraz miękkość moich włosów. Końcówki zostały ujarzmione oraz nawilżone. Całość zdecydowanie została wygładzona.
Analizując skład, od samego początku możemy ujrzeć same silikony, co mnie szczególnie nie dziwi w takowym serum. Na pierwszym miejscu mamy silikon, czyli cyclopentasiloxane. Jest to tzw. silikon lotny, który ma skłonność do odparowywania z włosów po jakimś czasie. Nie obciąża włosów, a do tego chroni je przed czynnikami zewnętrznymi poprzez tworzenie lekkiego filmu na strukturze włosa. Na drugim miejscu możemy zwrócić uwagę na kolejny silikon, dimethiconol, który ma za zadanie wygładzać, nadawać połysk, ale również chronić. I co? Nie lubicie silikonów? Moim zdaniem, da się je polubić, a nawet uwielbiać.
Serum multifunkcyjne zawiera również w sobie składnik cyclomethicone, a on odpowiada za to, aby włosy stały się miękkie i lekko puszyste.
Nie można przejść obojętnie obok protein jedwabiu, co zdecydowanie pielęgnuje, a nawet zmniejsza elektryzowanie się włosów. Czy macie problem z elektryzowaniem kosmyków w czasie zimy? U mnie jest to wielki problem. Na samym końcu można również ujrzeć pochodną witaminy E, która nadaje blasku włosom.
Skład mi się podoba i muszę przyznać, że coraz częściej zwracam uwagę na to, jakie składniki zawiera dany produkt i jak działają one na nasze włosy.
Podsumowując, zawsze powtarzam, że trzeba dbać o końcówki swoich włosów. Muszę stwierdzić, że serum multifunkcyjne Floslek spisuje się w tym bardzo dobrze. Ważną kwestią jest to, iż pomijam stosowanie produktu na całość pasm. Najczęściej skupiam się na końcówkach, za resztę odpowiadają inne odżywki. Po samym składzie, można uznać, iż krzywdy sobie nie zrobimy. Silikony chronią nasze włosy, ale ważną kwestią jest to, iż niektóre odparowują, a jeszcze inne, koniecznie trzeba zmyć. Ponadto, nie każdy silikon zmyje się samą wodą, pamiętajcie o tym!
---------
Zapraszam na Only You oraz Floslek! <3
-------
Bądź ze mną na FanPage Brylantina oraz Instagram-ie! <3

2 komentarze:

  1. Również testowałam to serum i odnoszę takie samo wrażenie jak Ty. Włosy po nim są lekkie, miękkie. Super produkt :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Również testowałam to serum i odnoszę takie samo wrażenie jak Ty. Włosy po nim są lekkie, miękkie. Super produkt :)

    OdpowiedzUsuń